YATIRIM SÜRECİ

HAYAL KURUYORUZ, SONUCA KOŞUYORUZ
Gerçekçi hayallerle geleceğin tarifini yapıyoruz. Hedefe kilitlendik, hızlı, sonuç odaklı, başarılı çalışmalarla, daha büyük hayaller için yola çıktık. İnovasyon ve ticari değeri olan, gerçekleştiğinde katma değer yaratan somut iş fikirlerine ev sahipliği yapıyoruz, projeleri destekliyoruz.
BAŞVURU

Vestel Ventures internet sitesinden doldurulan başvuru formları, partnerlerimizden yönlendirilen projeler toplanır.

ÖN DEĞERLENDİRME

Vestel Ventures’a ulaşan fikir ve girişimler bir ön değerlendirme aşamasından geçirilir. Girişimciler projelerini tanıtmak için görüşmeye davet edilirler. Taraflar arasında gizlilik anlaşması imzalanır.

DETAYLI İNCELEME

Girişimcinin projesi iş planı, proje alanı ve yatırım şartları açısından incelenir.

HAZIRLIK AŞAMASI

Değerlendirme Kuruluna sunulacak projenin tanıtılmasında eksik bilgiler varsa tamamlanması için girişimci ile birlikte çalışılır, girişimciye süreç hakkında bilgi verilir.

DEĞERLENDİRME KURULU

Girişimci değerlendirme kuruluna projesini sunar. Kurulun onayını alan Girişimciler ile Ön Protokol sözleşmesi imzalanması yönünde süreç devam eder.

İZLEME

Girişim ve Vestel Ventures’ın karşılıklı uyum süreci çalışmaları yürütülür. Bu aşamada temel performans göstergeleri takip edilir ve performans değerlendirilir. Olumlu neticelenmesi sonucunda girişimci ile ortaklık anlaşması imzalanır.

BÜYÜME

Girişim, Vestel olanakları çerçevesinde ürün geliştirme, patent, sertifikasyon , fon sağlama gibi destekler yoluyla büyütülür. Bu aşamada girişimciye Vestel kaynakları kullandırılır.

TİCARİLEŞME

Girişim, tanıtım, pazarlama, satış, müşteri ilişkileri anlamında desteklenir ve ticarileştirilerek tüm aşamalarıyla kullanıcıya ulaştırılabilecek aşamaya getirilir. Artık şirket piyasada faaliyet göstermeye hazır durumdadır.

DEĞERLEME

Şirket belirli bir aşamaya ulaştığında, Vestel Ventures girişimciye şirket hisselerinin %100’ünü satın alma olanağını sunar.

Başa dön