HAKKIMIZDA

GENLERİMİZDE YENİLİKÇİLİK VE GİRİŞİMCİLİK TAŞIYORUZ
AHMET NAZİF ZORLU

Yönetim Kurulu Başkanı

MEHMET EMRE ZORLU

Yönetim Kurulu Üyesi

ENİS TURAN ERDOĞAN

İcra Kurulu Başkanı

CENGİZ ULTAV

Yönetim Kurulu Üyesi

METİN SALT

Vestel Ventures Genel Müdürü

Vestel’de damarlarımızdaki girişim heyecanını başarı ateşine dönüştürüyoruz.
Fikirlerin yeşerdiği Vestel girişimci tarlasında fikir hasadı yapıyoruz.
Fikrini konuşturmak isteyen enerji dolu projelere ev sahipliği sunuyoruz.

Değerlendirme Kurulu

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

1984 yılında İstanbul’da doğdu. 2006’da Koç Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Ardından 2007-2008 yılları arasında İngiltere’de Essex Üniversitesi’nde İnovasyon ve Teknoloji Yönetimi konusunda master yaptı. 2009 yılından bu yana Vestel Şirketler Grubu’nda çalışan Emre Zorlu aynı zamanda Zorlu Holding ve iştiraklerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

26 Şubat 1950 Eskişehir doğumludur. ODTÜ Elektrik Mühendisliği, Bilgisayar ve Kontrol Opsiyonu Lisans ve Lisanüstü derecelerine ve Hollanda Philips International Institue Diploma derecesine sahiptir. Türkiye’de Bimsa ve İnfo firmalarında ve yurt dışında Dornier System GmbH’da teknik ve yönetim görevleri aldıktan sonra, NCR firmasında Genel Müdür Yardımcılığı ve Sun Microsistemler A.Ş.’de Genel Müdür olarak çalıştı. Aynı dönemlerde Koç, Sabancı, Eczacıbaşı Gruplarına danışmanlık hizmetleri verdi. 1995 yılından bu yana Vestel Elektronik A.Ş. yönetim takım çalışmalarının içinde yer almakta ve halen Stratejik Planlama ve Yatırımcı İlişkilerinden sorumlu İcra Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Birleşmiş Milletler UNDP kuruluşu için Vietnam’da danışmanlık yapmıştır. Türkiye Bilişim Vakfı ve Unix Kullanıcıları Derneği kurucu üyesi ve Microsoft’un Çözüm Geliştirme Disiplini konusunda sertifikalı danışmanıdır.

VESTEL VENTURES GENEL MÜDÜRÜ

1968 yılında Eskişehir’de doğdu. ODTÜ’de Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünde lisans ve yüksek lisans yaptı. TÜBİTAK’ta çeşitli projelerde araştırma görevlisi olarak çalıştı. ASELSAN’da sanayi üniversite ortaklığıyla gerçekleştirilen projelerde görev aldı. Türk Hava Kuvvetleri’nde F16 elektronik harp eğitim sistemi üzerine çalışmalar yürüttü. 1997’de ABD’de Silikon Vadisi’ne taşındı ve iletişim şirketlerinde çeşitli yönetim kademelerinde görev aldı. 10 yıl sonra Vestek’i kurmak üzere Vestel Şirketler Grubu’na katıldı. Vestek’i Türkiye’de tasarlanan ilk görüntü işleme yongasını (Pixellence) ve internet televizyonculuğunun Türkiye’deki ilk örnek uygulamalarını gerçekleştiren, 100’e yakın uluslararası patent alan ve Ulusal Teknoloji Ödülü’nü kazanan bir şirket haline getirdi.

Sosyal sorumluluk kapsamında Salt, gelişen yeni bir sektör yaratmak amacıyla İnternet Temelli Televizyon Teknolojileri Derneği’ni (IPTV-DER) kurdu. Ulusal ve uluslararası patentlere sahip olan Metin Salt, düzenli olarak teknoloji üzerine yazılar kaleme alıyor ve konuşmalar yapıyor.

VESTEL ELTR. A.Ş. AR-GE GENEL MÜDÜRÜ

1968 yılında İzmir’de doğdu. 1990 yılında ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1993’te aynı bölümde yüksek lisansını tamamladı. 1990’da Vestel bünyesinde iş hayatına başladı. 1990-1997 arasında Vestel Elektronik TV Tasarım bölümünde TV Tasarım Mühendisi ve ardından TV Proje Müdürü, 1997-1998 yılları arasında Bilgi Teknolojileri üzerine Vestel Elektronik Tasarım Grup Müdürü olarak devam etti. 1998’de Silikon Vadisi’nde Bilgi Teknolojileri üzerine çalışacak Vestel USA’i kurmak üzere görevlendirildi. Vestel USA’de sırasıyla Ar-Ge Direktörü ve Genel Müdür görevlerini yerine getirip, 2001-2005 yılları arasında Türkiye’ye dönerek Vestel Komünikasyon Ar-Ge Genel Müdür Yardımcısı, 2005-2007 yılları arasında Vestel Komünikasyon Genel Müdürü olarak çalışma hayatına devam etti. 2008’den bu yana Vestel Elektronik A.Ş. Ar-Ge Genel Müdürü olarak görevini sürdürüyor.

VESTEL PAZ.VE ÜRÜN YÖN. G.M. YARDIMCISI

1969 yılında Denizli’de doğdu. Sırasıyla İzmir Fen Lisesi ve Bilkent Üniversitesi Elektronik Mühendisliği’nden mezun oldu. 1995 yılında İngiltere’de Sunderland Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı (MSC) ve 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansını (MBA) tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev aldı. “Tüketici Elektroniği Endüstrisindeki Yenilikçi Davranışlar” üzerine akademik çalışmalar yaptı. Çeşitli özel sektör kuruluşlarında pazarlama ve satış alanında çalıştıktan sonra 2000 yılında Vestel Grubu’na katıldı. 2006 yılından bu yana Pazarlama ve Ürün Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor. Uluslararası marka yönetimi, uluslararası iş geliştirme ve internet satışlarından Ömer Hakan Kutlu’nun sorumluluğundadır.

VESTEL BEYAZ EŞYA GENEL MÜDÜRÜ

(1970 – Bitlis) Erdal HASPOLAT,  1992 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Çalışma hayatına 1992 yılında Ankara – Makine Kimya Endüstrisi Kurumu,  Roket Sanayisinde Sistem Tasarım Mühendisi olarak başladı. 1998 yılında Vestel Beyaz Eşya,  Buzdolabı Fabrikası kuruluşunda ArGe ‘ de görev aldı. 1998 – 2002 yılları arasında Buzdolabı Fabrikası’nda ArGe Mühendisliği ve ArGe Laboratuvar sorumluluğu görevlerini yaptı. Bu süreçte, aynı zamanda, Klima üretiminde kullanılan ithal komponentlerin yerlileştirilmesi projelerinde görev aldı. 2002 – 2005 yılında Vestel’in yeni  Çamaşır Makinesi Fabrikası projesinde Kalite Güvence Müdürlüğü ve ArGe Müdürlüğü görevlerini yerine getirdi. 2005 yılında Vestel ürün ailesine yeni katılacak olan Bulaşık Makinası projesinin yönetimini üstlendi. Fabrikanın üretim, kalite, ürün tasarım ve ilgili süreçlerinin içinde yer alarak, projenin tüm yatırım ve tasarım süreçlerini proje ekibi ile birlikte gerçekleştirmiş  ve  2013 yılına kadar Bulaşık Makinası Fabrika Müdürlüğü görevini sürdürmüştür. 2013 yılında görev değişikliği ile Buzdolabı Fabrikaları’nın yönetimine geçti. 01 Nisan 2015’ de Vestel Beyaz Eşya Genel Müdürlüğü’ne atanan Sn. Haspolat, hâlâ Vestel Beyaz Eşya Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

VESTEL BEYAZ EŞYA BULAŞIK MAKİNESİ AR-GE MÜDÜRÜ

(1982-İzmir) Erkan Eroğlu, 2004 yılında Ege Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu.
Çalışma hayatına 2005 yılında, Vestel Beyaz Eşya’ nın bulaşık makinesi projesinde tasarım mühendisi olarak başladı. Vestel’in ilk bulaşık makinesinin tasarımı ve fabrikasının kurulumunda görev aldı.
2015 yılına kadar sırasıyla, mekanik tasarım sorumluluğu ve senior design architect lik görevlerini yerine getirdi. Bu pozisyonlarda geçirdiği dönemde, aldığı 17 patent ile ürünün teknolojik anlamda ve sunduğu yenilikçi projeler ile de maliyet ve kalite anlamında geliştirilmesine katkı sağladı.
2015 yılında Bulaşık Makinesi Fabrikası Ar-Ge Müdürlüğü’ne atanan Sn. Eroğlu, halen Vestel Beyaz Eşya Bulaşık Makinesi Ar-Ge müdürü olarak görev yapmaktadır.

VESTEL BEYAZ EŞYA TEKNOLOJİ GELİŞTİRME MÜDÜRÜ

(1981 – İzmir) Turgay BÜYÜK, 2004 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.
Çalışma hayatına 2005 yılında Vestel Beyaz Eşya Bulaşık Makinesi Fabrikası ArGe bölümünde Laboratuvar Mühendisi olarak başladı ve Bulaşık Makinesi Fabrikasının kurulumda görev aldı.
2005 – 2007 yılları arasında elektriksel ve elektronik sistem tasarımı, ürün güvenliği, ürün test ve doğrulama konularında ArGe çalışmalarını yürüttü.
2007 – 2011 yılları arasında Bulaşık Makinesi ArGe Laboratuvar Sorumlusu olarak görevini devam ettirdi.
2011 – 2016 yıllarında Senior Design Architect olarak proje yönetimi, yeni ürün platformu geliştirme projeleri, yatırım çalışmaları ve ürün onay ve sertifika konularında çalışmalarını sürdürdü.
2016 yılında Vestel Beyaz Eşya Teknoloji Geliştirme Bölümüne atanan Sn. Büyük, halen Vestel Beyaz Eşya Teknoloji Geliştirme Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Başa dön